Informacja o cookies:
Tak jak większość stron, używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK
Kontakt: 84 638 31 38 | 783 588 808

Dziś przyjmują:

Maria Kietlińska

Maria Kietlińska
stomatolog, sp. II st. chirurg szczękowo-twarzowy godz. 08.00-20.00

Małgorzata Mokrzecka-Babiarz

Małgorzata Mokrzecka-Babiarz
stomatolog godz. 14.00-20.00

Jakub Demski

Jakub Demski
stomatolog godz. 08.00-14.00

Martyna Bajak-Pach

Martyna Bajak-Pach
stomatolog godz. 14.00-20.00

Rejestracja online »

Wybielanie zębów – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Wybielanie zębów – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Kącik naszych porad stomatologicznych zaczynamy od wybielania zębów, ponieważ białe zęby to wizytówka każdego człowieka – świadczą o zdrowiu, dbaniu o siebie, poprawiają nie tylko wizerunek, ale także samoocenę i pewność siebie.

Wśród wielu dostępnych metod najlepsze efekty przynoszą profesjonalne zabiegi laserowe, dostępne w naszej przychodni. Jedną z najefektywniejszych technologii jest Zoom Advenced Power – procedura wykorzystująca system specjalnych lamp emitujących tzw. zimne światło o odpowiedniej długości fali, które aktywuje nakładany na zęby środek wybielający na bazie stężonego nadtlenku wodoru (H2O2).

Efekty są widoczne już po pierwszej wizycie, która trwa około 45-60 minut. Jest to metoda bezpieczna dla zębów i dziąseł, jeżeli tylko jest przeprowadzona pod kontrolą stomatologa. Przed zabiegiem zęby muszą zostać dokładnie oczyszczone z płytki nazębnej i kamienia, a ubytki uzupełnione.

Na czym polega wybielanie zębów?

Sama procedura wybielania zębów przebiega w kilku etapach:
1. stomatolog aplikuje pacjentowi środek ochraniający dziąsła, który utwardzany jest za pomocą lampy UV;
2. na przygotowany w ten sposób ząb nakładany jest specjalny żel wybielający, aktywowany następnie poprzez 15-minutowe sesje naświetlania lampami;
3. dla lepszego efektu procedura powtarzana jest 2- lub nawet 3-krotnie (podczas jednej wizyty).

Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Jak już wspomniałam, efekty wybielania widoczne są zaraz po zakończeniu zabiegu. Warto jednak pamiętać, że po zabiegu zęby tymczasowo stają się bardziej chłonne na substancje barwiące, dlatego przez następne 5-14 dni konieczne jest stosowanie tzw. białej diety, czyli rezygnacja z kawy, mocnej herbaty, wina, kolorowych owoców i warzyw oraz innych produktów mogących zabarwić zęby i zniszczyć efekty wybielania.

Trwałość wybielania utrzymuje się około 2 lata i w dużym stopniu zależy od trybu życia pacjenta. Warto używać past wybielających polecanych przez stomatologa, a także wykonywać regularnie zabieg piaskowania i usuwania kamienia.

Serdecznie zapraszamy na wybielanie zębów do naszej przychodni. Z przyjemnością udzielimy Ci więcej informacji – odpowiemy na wszystkie pytania, ustalimy indywidualny plan działania.

Napisała Monika Muc, stomatolog.

Znieczulenie NFZ Dla dzieci Dla niepełnosprawnych RTG Bezpłatny i duży parking TV Wi-Fi Klimatyzacja