Informacja o cookies:
Tak jak większość stron, używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK
Kontakt: 84 638 31 38 | 783 588 808

Dziś przyjmują:

Maria Kietlińska

Maria Kietlińska
stomatolog, sp. II st. chirurg szczękowo-twarzowy godz. 08.00-20.00

Małgorzata Mokrzecka-Babiarz

Małgorzata Mokrzecka-Babiarz
stomatolog godz. 14.00-20.00

Jakub Demski

Jakub Demski
stomatolog godz. 08.00-14.00

Martyna Bajak-Pach

Martyna Bajak-Pach
stomatolog godz. 14.00-20.00

Rejestracja online »

Endodoncja z mikroskopem

Endodoncja z mikroskopem

Endodoncja to dziedzina stomatologii zwana potocznie leczeniem kanałowym.

Leczenie kanałowe to rodzaj leczenia stomatologicznego, który polega na mechanicznym udrożnieniu kanału, usunięciu bakterii z kanału zęba przy użyciu odpowiednich leków i narzędzi, a następnie szczelnym wypełnieniu go specjalnym materiałem.

Najczęstszymi przyczynami nieprawidłowego leczenia kanałowego są nieodwracalne stany zapalne lub zgorzel miazgi zęba. Powtórne leczenie endodontyczne jest niezbędne w przypadku zęba, który został nieprawidłowo leczony kanałowo w przeszłości. Aby stomatolog przeprowadził leczenie kanałowe prawidłowo, niezastąpiony staje się mikroskop dentystyczny, który oprócz powiększenia daje nam odpowiednie oświetlenie pola zabiegowego oraz pozwala na przeprowadzanie zabiegów ze starannością i precyzją. Dentyści w naszej przychodni mają do dyspozycji jedyny tego typu mikroskop cyfrowy i mikroskop endodontyczny.

Ozonoterapię stosuje się do dezynfekcji kanałów korzeniowych, podczas powikłanego leczenia endodontycznego oraz periodontologii do dezynfekcji kieszonek dziąsłowych, w przewlekłym zapaleniu przyzębia. Ozon jest wykorzystywany w stomatologii od niedawna. Posiada właściwości bakteriobójcze, doskonale wnika we wszystkie miejsca, dlatego jest idealnym środkiem do zabijania bakterii w ubytkach próchnicowych zębów. Wystarczy, aby stomatolog podał ozon na ząb, aby uzyskać nawet 99% redukcji bakterii na jego powierzchni. Jest skutecznym środkiem w leczeniu aft.

Znieczulenie NFZ Dla dzieci Dla niepełnosprawnych RTG Bezpłatny i duży parking TV Wi-Fi Klimatyzacja