Informacja o cookies:
Tak jak większość stron, używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK
Kontakt: 84 638 31 38 | 783 588 808

Dziś przyjmują:

Maria Kietlińska

Maria Kietlińska
stomatolog, sp. II st. chirurg szczękowo-twarzowy godz. 08.00-20.00

Małgorzata Mokrzecka-Babiarz

Małgorzata Mokrzecka-Babiarz
stomatolog godz. 14.00-20.00

Jakub Demski

Jakub Demski
stomatolog godz. 08.00-14.00

Martyna Bajak-Pach

Martyna Bajak-Pach
stomatolog godz. 14.00-20.00

Rejestracja online »

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawianiem i odtwarzaniem prawidłowych warunków zgryzowych i uzupełniania braków zębowych.

Aktualnie protetyka oferuje bardzo wygodne rozwiązania jak np. mosty i korony porcelanowe i pełnoceramiczne na cyrkonie, protezy szkieletowe, protezy całkowite, protezy elastyczne i bezklamrowe, protezy zatrzaskowe. Coraz większego znaczenia nabierają możliwości estetycznej korekty i przebudowy własnych zębów. W takich przypadkach, dzięki zastosowaniu koron i licówek porcelanowych, można uzyskać doskonałe efekty estetyczne.

Wykonujemy również natychmiastowe naprawy protez.

W naszej przychodni zwiększyliśmy możliwości uzupełnień protetycznych dzięki zastosowaniu cyfrowego skanera Apollo Di, który daje możliwość precyzyjnego odwzorowania warunków protetycznych bez wykonywania wycisku, lecz poprzez przesłanie obrazu do pracowni protetycznej, która jak najszybciej wykona doskonałe uzupełnienie, np. koronę.

Korony w ciągu dwóch godzin

Jako edentika udowadniamy, że piękny uśmiech nie musi wiązać się z dużym wydatkiem i długim czasem oczekiwania. Wykonujemy korony porcelanowe cyfrową metodą CAD-CAM w ciągu zaledwie dwóch godzin. Poniżej można obejrzeć zdjęcia „przed” i „po”:

Leczenie protetyczne podczas jednej wizyty

Cyfrowe laboratorium protetyczne CEREC – to innowacyjna metoda leczenia protetycznego podczas jednej wizyty. Cały proces leczenia następuje w 5 następujących po sobie etapach.

1. skanowanie
Zamiast tradycyjnych wycisków stosujemy nowoczesne skanowanie wewnątrzustne, dzięki któremu otrzymujemy wirtualny wycisk. Wynik skanowania jest rejestrowany i archiwizowany przez komputer systemu Cerec. Wirtualny wycisk przewyższa wycisk tradycyjny, bowiem rejestruje tkanki twarde i miękkie w prawidłowym położeniu niezmienionym uciskiem masy wyciskowej jak również z większą precyzją odwzorowuje relacje zębów.

2. projektowanie
Wirtualne projektowanie polega na optymalnym zaprojektowaniu rekonstrukcji protetycznej. System Cerec posiada bazę 2500 projektów spośród których proponuje odbudowę znajdującą się w prawidłowych relacjach z zębami sąsiednimi i przeciwstawnymi, posługując się punktami referencyjnymi wskazanymi przez lekarza.

3. tworzenie uzupełnienia pełnoceramicznego
Po etapie skanowania i projektowania, który trwa od kilku do kilkunastu minut, następuje dobór wielkości i odcienia kostki porcelanowej. Dostępne są kostki zarówno jedno jak i wieloodcieniowe.

4. rekonstrukcja
Cyfrowa frezarka Cerec wykonuje rekonstrukcję w ciągu kilkunastu minut z dokładnością do 25 mikronów

5. cementowanie
Gotową rekonstrukcję cementuje się zgodnie z procedurą właściwą dla prac pełnoceramicznych.

Zalety takiego rozwiązania:
– czas wykonania pracy (podczas jednej wizyty!)
– szczegółowość obrazu sytuacji wewnątrzustnej
– dokładność rekonstrukcji w odtworzeniu wielkości zęba
– precyzyjność w odtworzeniu kształtów wszystkich powierzchni, przestrzeni międzyzębowych oraz płaszczyzn i punktów stycznych

Jeżeli potrzebują Państwo jakiejkolwiek usługi protetycznej, zapraszamy do kontaktu z naszą przychodnią.

Znieczulenie NFZ Dla dzieci Dla niepełnosprawnych RTG Bezpłatny i duży parking TV Wi-Fi Klimatyzacja